Чепеларски Търкала-0

Чепеларски Търкала

 

logo-chepelare

 

Тази година за първи път  се проведе състезанието ЧЕПЕЛАРСКИ ТЪРКАЛА в невероятния планински район около град Чепеларе. То е подходящо за всички любители на планинското бягане и крос кънтри колоезденето, като предлага различни по трудност и дължина Търкала (терени). През повече от 95% от състезанието, маршрута преминава по горски и меки пътеки и пътчета. Търкулвайки се в четири различни посоки извън Чепеларе, трасето минава през Роженската Обсерватория, която е най-голяма на Балканския полуостров, покрай най-голямата фабрика- производител на ски в света под нестихващите ритми на Родопските гайди.

 


 

Резултати: 

 




Result Lists|LAP RESULT


Резултати Бягане

 

Място Номер Име Фамилия Пол Търкала #1 #2 #3 #4 Общо Време
Бягане
Жени
1. 53 Мая Петрова ж 3 2:48:35.7 2:43:06.1 3:32:44.9 9:04:29.5
2. 17 Диляна Атанасова ж 3 3:19:32.6 3:07:37.5 4:19:41.9 10:46:55.9
3. 65 Жанета Митрева ж 2 2:23:03.1 2:05:41.9 4:28:47.9
4. 96 Зорница-Зуза Калъпова ж 1 2:52:22.7 2:52:28.2
5. 43 Gergana Lyutskanova ж 1 3:21:12.1 3:21:15.8
6. 67 Златка Трендафилова ж 1 4:03:11.0 4:03:14.0
Мъже
1. 95 Милен Балабанов м 4 2:23:00.3 1:56:10.3 2:24:04.9 2:18:52.7 9:02:14.8
2. 18 Борис Димитров м 4 2:13:15.6 2:05:58.0 2:49:20.9 2:32:07.1 9:40:43.9
3. 52 Димитър Димитров м 4 2:13:12.6 1:56:47.8 2:35:25.6 3:04:49.1 9:50:19.3
4. 42 Димитър Ралев м 4 2:52:45.0 2:52:11.5 3:34:49.1 3:27:00.9 12:46:50.9
5. 84 Nikolay Manev м 4 2:43:48.1 2:54:09.5 3:41:55.0 3:52:30.7 13:12:28.5
6. 59 Венцеслав Вутов м 4 4:12:47.3 3:14:33.9 4:20:22.8 3:56:54.9 15:44:44.4
7. 12 Юлиян Савов м 3 2:41:42.5 2:42:19.6 3:40:23.5 9:04:29.3
8. 97 Петър Жекин м 3 2:53:59.0 3:08:10.4 4:47:59.2 10:50:15.2
9. 7 Александър Маринов м 3 3:49:41.7 4:01:06.9 4:35:48.5 12:26:44.6
10. 13 Димитър Каменов м 2 2:22:59.5 2:43:28.5 5:06:35.7
11. 66 Стоян Георгиев м 2 2:31:55.3 2:46:00.8 5:17:59.6
12. 19 Ивайло Хаджиев м 2 2:46:32.8 2:56:34.2 5:43:13.4
13. 47 Pavel Dinchyiski м 2 2:47:41.4 3:00:54.6 5:48:40.6
14. 104 Калин Ганчев м 2 3:52:16.4 4:29:46.7 9:10:42.9
Number of records:20

*No 7 Александър Маринов бе помолен от организаторите,макар че влиза в контролното време за 3 търкала, да спре за 4 рунд , защото ще финишира като последен останал по трасето.

2015-01-28 Времеизмерване и обработка на данните "Race Timing BG - G.Radev"
www.racetimingbg.com





Result Lists|LAP RESULT


Резултати Колоездене

 

Място Номер Име Фамилия Пол Търкала #1 #2 #3 #4 Общо Време
Колоездене
Жени
1. 20 Анелия Карагьозян ж 4 1:50:34.5 1:35:36.4 2:06:20.1 2:25:17.5 7:57:52.0
2. 58 Ася Мицева ж 4 2:21:11.7 2:00:33.0 2:47:29.1 2:32:45.0 9:42:05.2
3. 78 Йоана Славова ж 3 2:29:50.0 2:21:14.8 3:05:40.6 7:56:52.6
4. 25 Илияна Генова ж 2 3:05:51.9 3:12:16.4 6:18:20.5
5. 32 Таня Митакева ж 2 4:04:15.5 4:09:02.7 8:13:49.4
6. 88 Радина Копринкова-Симеонова ж 2 4:12:14.4 4:53:59.0 9:06:20.6
7. 87 Цветелина Лалова ж 2 4:25:10.3 4:41:04.7 9:06:26.0
8. 5 Polina Stoyanova ж 1 5:01:47.4 5:02:09.3
9. 61 Aнна Иванова ж 1 5:11:43.4 5:12:24.2
10. 102 Деляна Иванова ж 1 5:14:43.3 5:26:03.1
Мъже
1. 16 Димитър Михайлов м 4 1:31:41.9 1:15:08.9 1:42:52.5 1:29:54.0 5:59:43.3
2. 21 Галин Кръстев м 4 1:46:11.6 1:23:38.6 1:46:02.4 1:37:49.2 6:33:52.3
3. 79 Мартин Вълчанов м 4 1:35:48.1 1:21:48.8 1:54:34.0 1:53:04.7 6:45:21.6
4. 38 Bo Dudek м 4 1:39:51.6 1:24:08.9 2:02:02.8 1:59:27.9 7:05:34.9
5. 15 Адриян Беев м 4 1:39:53.3 1:30:23.2 1:55:45.8 2:02:06.1 7:08:12.2
6. 45 Боян Хритов м 4 1:46:58.8 1:32:02.9 2:06:33.0 2:06:20.2 7:32:02.1
7. 37 Nigel Morgan м 4 1:55:01.6 1:35:18.5 2:01:46.1 2:00:20.5 7:32:45.2
8. 36 Paul Cook м 4 1:49:32.2 1:31:23.8 1:55:01.0 2:30:07.2 7:46:17.4
9. 44 Калин Веждаров м 4 1:48:52.1 1:39:34.2 2:14:38.2 2:11:58.3 7:55:07.2
10. 68 Николай Сурчев м 4 1:58:27.9 1:37:03.2 2:17:00.6 2:18:00.5 8:10:46.2
11. 35 John Sutton м 4 2:02:50.8 1:38:57.8 2:22:13.7 2:13:04.3 8:17:21.2
12. 27 Боян Бъчваров м 4 1:59:33.8 1:52:30.0 2:19:09.1 2:11:01.7 8:22:18.7
13. 99 Андрей Барабонков м 4 2:01:20.4 1:39:22.5 2:34:17.5 2:17:25.2 8:32:39.7
14. 14 Симеон Милчев м 4 1:57:17.7 1:47:06.2 2:08:38.6 2:47:04.4 8:40:23.3
15. 3 Михаил Радоев м 4 2:02:24.6 1:47:35.8 2:36:43.0 2:22:45.2 8:49:37.6
16. 49 Светослав Нейков м 4 1:57:22.7 1:57:09.4 2:38:07.6 2:33:29.9 9:06:22.0
17. 69 Крум Кръстев м 4 1:59:37.8 1:58:58.5 2:39:17.4 2:38:35.0 9:16:56.7
18. 11 Бойко Чуруков м 4 2:02:21.4 1:50:22.3 3:01:12.4 2:33:34.1 9:27:34.7
19. 71 Александър Димитров м 4 2:14:50.9 2:06:46.3 3:02:28.7 2:43:33.5 10:07:53.9
20. 72 Ясен Калчев м 4 2:14:03.2 2:06:43.3 3:02:08.4 2:53:23.3 10:17:23.4
21. 80 Манол Донев м 4 2:19:49.8 2:06:31.9 3:23:30.0 3:30:59.5 11:21:04.3
22. 26 Симеон Димитров м 4 2:15:15.6 2:18:55.7 3:44:11.9 3:43:14.5 12:01:47.2
23. 24 Стефан Балчев м 4 2:17:47.2 2:16:21.4 3:44:30.4 3:42:59.5 12:01:49.0
24. 76 Филип Обретенов м 4 2:39:51.3 2:33:18.3 3:45:01.9 3:24:53.2 12:23:23.8
25. 82 Кирил Дживджанов м 4 3:10:45.8 2:59:14.5 4:15:58.2 4:24:40.6 14:51:12.1
26. 34 РАДОСЛАВ БОЯДЖИЕВ м 3 2:16:30.3 1:54:21.2 2:27:17.9 6:38:26.1
27. 93 Радослав Симеонов м 3 2:17:32.9 2:09:15.5 3:40:02.6 8:06:57.0
28. 92 Илиян Тодоров м 3 2:38:15.3 2:23:28.9 3:44:14.5 8:46:23.0
29. 39 Яне Кателиев м 3 2:30:19.9 2:22:28.5 4:10:23.4 9:03:43.1
30. 85 Венцислав Арапов м 3 2:23:45.9 2:29:54.5 4:13:34.1 9:07:36.6
31. 86 Александър Консулов м 3 2:27:05.7 2:30:31.0 4:14:38.1 9:12:36.7
32. 40 Александър Маразов м 3 2:35:19.1 2:21:58.1 4:15:25.7 9:13:16.1
33. 63 Живко Митрев м 3 2:52:24.6 2:40:18.6 4:30:02.6 10:03:11.5
34. 64 Александър Стоев м 3 2:49:07.8 3:02:30.8 4:13:19.0 10:05:23.3
35. 31 Драган Драганов м 3 4:04:09.6 4:09:08.3 3:35:45.4 11:49:34.4
36. 29 Кирил Станков м 3 4:04:10.5 4:09:06.9 3:35:49.7 11:49:39.2
37. 74 Стойчо Стоев м 3 3:19:28.5 3:45:51.7 4:47:55.0 11:53:29.7
38. 73 Огнян Германов м 3 3:19:32.8 3:45:45.8 4:48:49.7 11:54:23.3
39. 81 Юрий Донев м 3 3:17:32.5 3:49:26.3 5:06:03.6 12:13:17.2
40. 101 Ставрос Ставру м 3 3:19:01.6 3:30:56.2 6:37:03.3 13:38:22.3
41. 100 Пламен Кондев м 3 3:19:16.8 3:30:25.7 6:37:19.5 13:38:22.3
42. 2 Николай Керин м 2 1:55:58.7 1:45:39.9 3:41:53.3
43. 33 Йордан Гавазов м 2 1:56:26.7 1:57:14.9 3:53:57.9
44. 90 Ясен Бамбалов м 2 1:57:13.8 1:57:50.8 3:55:26.4
45. 62 Илия Сивенов м 2 2:15:10.9 2:04:21.3 4:19:41.3
46. 48 Николай Димитров м 2 2:07:55.6 2:18:00.3 4:26:13.3
47. 46 Кирил Буковинов м 2 2:15:37.3 2:10:24.2 4:26:23.1
48. 23 Марио Радославов м 2 2:07:10.4 2:29:08.5 4:36:30.0
49. 22 Александър Вуков м 2 2:14:49.8 2:22:16.3 4:37:15.1
50. 98 Методий Русалов м 2 2:16:28.5 2:25:05.6 4:41:54.7
51. 77 Васил Христов м 2 2:20:49.8 2:29:23.7 4:50:36.6
52. 70 Димитър Барфончовски м 2 2:20:07.6 2:48:54.4 5:09:33.2
53. 1 Георги Дафов м 2 2:25:32.2 2:44:53.2 5:10:33.8
54. 91 Асен Донев м 2 2:29:35.8 3:27:18.1 5:57:11.4
55. 9 Иван Кефилев м 2 2:29:48.2 3:27:23.5 5:57:15.9
56. 4 Димитър Чакъров м 2 2:38:33.4 3:18:43.6 5:57:21.4
57. 28 Martin Berov м 2 2:48:20.9 3:18:24.9 6:06:56.9
58. 56 АЛександар Грнчаров м 2 2:48:08.3 3:31:17.7 6:19:53.1
59. 54 Марко Лозанов м 2 2:56:01.7 3:24:56.7 6:21:22.2
60. 57 Владислав Панев м 2 3:03:48.6 3:20:51.4 6:25:03.3
61. 8 Владимир Шоков м 2 3:24:51.4 3:45:09.6 7:10:09.0
62. 94 Иван-Асен Иванов м 2 3:39:20.4 4:02:03.7 7:41:43.7
63. 103 Стоян Нейков м 2 5:14:31.4 2:25:02.9 7:51:05.2
64. 30 Александър Лукаров м 2 4:04:13.4 4:09:04.5 8:13:49.4
65. 89 Огнян Новаков м 2 4:25:13.7 4:41:02.6 9:06:25.2
66. 83 Атанас Цонев м 2 3:55:44.7 8:47:56.3 12:47:51.6
67. 10 Милен Ангелов м 1 2:37:22.2 2:37:39.2
68. 75 Златозар Байраков м 1 3:08:26.8 3:08:43.2
69. 55 Росен Тодоров м 1 3:30:18.0 3:30:47.1
70. 50 Александър Нейков м 1 4:07:06.7 4:07:19.4
71. 51 Нейко Нейков м 1 4:07:11.0 4:07:22.3
72. 6 Тането Вангелов м 1 4:28:01.0 4:28:22.0
73. 60 Анатоли Менчев м 1 5:11:47.7 5:12:26.1
Number of records:83

*No 7 Александър Маринов бе помолен от организаторите,макар че влиза в контролното време за 3 търкала, да спре за 4 рунд , защото ще финишира като последен останал по трасето.

2015-01-28 Времеизмерване и обработка на данните "Race Timing BG - G.Radev"
www.racetimingbg.com



 


 
 

Къде и кога?

 

гр.Чепеларе – 13.09.2014

GPS(41°43’29.3″N 24°41’09.6″E)

 


 

 Програма :

12.09 

20:00h Техническа конференция в бар Мечи кът, гр Чепеларе
18:00 –22:30h Раздаване на състезателни номера в Бар Мечи кът

13.09

05:00 – 05:45h Раздаване на състезателни номера на площад Олимпийски

06:00h СТАРТ Колоездачи

06:30h СТАРТ Бегачи

19:00h Награждаване на победителите в двете дисциплини

24:00h Закриване на състезанието

 


 

Маршрут :

 

Маршрута на състезанието се състои от 4 кръга в околностите на гр.Чепеларе.

Кръг 1 Лопуха с дължина от 23.5 км и положителна денивелация от 757м.
Кръг 2 Изгрев с дължина от 17.9 км и положителна денивелация от 550м.
   
Кръг 3 Рожен с дължина от 20.6 км и положителна денивелация от 884м.
Кръг 4 Чала с дължина от 17.5 км и положителна денивелация от 800м.
   

 

 

Обща дължина на маршрута – 79.5кмПоложителна денивелация – 2990м.  

 


 

Терен и трудност на маршрута :

 

 

Центърът на състезанието, от където започва и завършва всяко от четирите Търкала на маршрута, е Площад Олимпийски в град Чепеларе. Пълното трасе е с дължина 80км, като всяко едно отделно Търкало е с приблизителна дължина 20км. За по-малките любители на тези спортове и за по-неподготвените участници, надпреварата ще се ограничи до изминаването на едно, две или три Търкала.

В повече от 75км от състезанието теренът е горски пътеки и пътчета с ниска и средна степен на трудност.

 

 


 

 

Регистрация :

 

  •  Регистрацията е само он-лайн
  • Стартова такса :До 31.08.2014 – 20лв. След 31.08.2014 – 30лв.

Заплащането на таксата става :

Заедно с Вашето ID!

по банков път:

Банка ДСК до SKESP_TRIP ELEMENTS IBAN: BG61STSA93000021995876 BIC: STSABGSF

по Еконт с платежно нареждане до ТРИП ЕЛЕМЕНТС, гр.Чепеларе Теодора Пенчева, тел.0887 606 418

 

 

 

 

 

 

Изисквания към всеки състезател :

 

 Задължителна екипировка:  Препоръчителна екипировка:
  • Челник
  • Шише за вода или кемълбег
  • Свирка
  • Планинска застраховка
  • Каски (за колоездачите)
  • Телефон със заредена батерия
  • Планинска застраховка
  • Мембрана или дъждобран за дъжд
  • Лека, топла връхна дреха

 


 

Важни телефони за контакти преди и по време на състезанието:

 

0887 606 418  – Теодора Пенчева

0876 466 122

Email: chepelarski.tarkala@gmail.com

 

 © Race Timing BG